„Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas pristatytas socialinės apsaugos ir darbo ministrei

„Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas pristatytas socialinės apsaugos ir darbo ministrei

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovėje „Lifosa“ penktadienį viešėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Susitikime su bendrovės vadovybe ir laikinuoju įmonės administratoriumi, darbuotojų profesinių sąjungų atstovais, ministrei pristatytas AB „Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas, personalo politika ir įmonės darbuotojų padėtis, kai dėl tarptautinės bendruomenės pritaikytų sankcijų bendrovei šiemet teko sustabdyti veiklą.

Ministrė informuota, kad ateinančią savaitę gamykloje ketinama pradėti planinius remonto darbus, kuriems bus sugrąžinta daugiau nei šimtas iš 468 šiuo metu prastovoje esančių darbuotojų. Iki rugpjūčio vidurio bendrovė ketina susigrąžinti iki 80 proc. visų darbuotojų. Gamybinę veiklą AB „Lifosa“ yra numačiusi atnaujinti rugpjūčio 7 dieną.

„Puikiai suprantame bendrovės „Lifosa“ ekonominę ir socialinę reikšmę ne tik Kėdainių kraštui, vidurio Lietuvai, bet ir visai šaliai. Sklandus, greitas, tarptautines sankcijas atitinkantis bendrovės veiklos atnaujinimas yra ir įmonės vadovų, ir darbuotojų, laikinojo administratoriaus ir valstybės institucijų interesas. Būtina telkti visas pastangas, kad įmonė, kaip numatyta, gamybinę veiklą galėtų kuo greičiau tęsti“, - kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Su socialinės apsaugos ir darbo ministre aptarta darbuotojų socialinė apsauga. Kalbėta ir apie nuotaiką kolektyve. „Šie metai yra kone sudėtingiausi per visą „Lifosos“ gyvenimo istoriją. Visiškai suprantama, kad nežinios ir nerimo darbuotojų komandoje netrūksta. Vis dėlto, esame nepaprastai dėkingi savo darbuotojams už pasitikėjimą, kantrybę ir susitelkimą, kuris labai svarbus sprendžiant bendrovei kilusius iššūkius. Siekiame išsaugoti ilgametį savo įdirbį ir darbuotojus, kurie yra didžiausias „Lifosos“ turtas – šį siekį „Lifosos“ vadovų komanda laiko svarbiausiu prioritetu“, – sakė Asta Švobienė, AB „Lifosa“ personalo direktorė.

Pasak jos, nors nuotaikos kolektyve tebėra permainingos, darbuotojų sugrąžinimas ir planai rugpjūčio 7 d. atnaujinti gamybinę veiklą įkvepia optimizmo. Jį išreiškia ir laikinasis įmonės administratorius.

„Sklandžiai bendradarbiaujame su „Lifosos“ vadovybe, konstruktyviai ir operatyviai aptardami visus kylančius klausimus ir rasdami bendrus sprendimus. Drauge siekiame bendro tikslo: užtikrinti sklandų įmonės veiklos atnaujinimą jau rugpjūčio 7 dieną bei tvarią, sėkmingą tolesnę savarankišką gamyklos veiklą", – po susitikimo pažymėjo laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas Rimvydas Vaštakas.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės biudžetą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Rusijai, buvo įšaldytos bendrovės „Lifosa“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją buvo sustabdyta fosforo trąšų gamyklos Kėdainiuose veikla. Laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Gegužės pabaigoje Finansų ministerija laikinuoju administratoriumi vieniems metams skyrė UAB „Finance Guru“.

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Atgal