AB „Lifosa“

AB „Lifosa“ yra viena didžiausių ir moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių. Įmonė įsikūrusi Kėdainiuose, vidurio Lietuvoje.

AB „Lifosa“ yra asocijuotoji Lietuvos pramoninkų konfederacijos narė, priklauso Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacijai, projekto „Baltoji banga“ strateginė partnerė.

Didžiąją AB „Lifosa“ produkcijos dalį sudaro azoto-fosforo trąšos, skirtas dirvai praturtinti ir jos derlingumui didinti.

Darbuotojų skaičius:

~900

Bendras teritorijos plotas:

351 ha

Per metus pagaminama produkcijos:

3 mln. tonų

Pagrindinė bendrovės produkcija yra azoto-fosforo trąša – diamonio fosfatas (DAP). Įmonė taip pat gamina:

  • monoamonio fosfatą ir karbamido fosfatą – šiuolaikiškas, ekologiškas, vandenyje tirpias trąšas,
  • monokalcio fosfatą, naudojamą gyvūnų pašarui ir lesalui praturtinti,
  • pramonėje taikomą aliuminio fluoridą,
  • sieros ir fosforo rūgštį.

Apie 93 proc. AB „Lifosa“ produkcijos eksportuojama. Didžioji jos dalis realizuojama Europos, taip pat Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos rinkose.

Nuo 2014 m. pabaigos AB „Lifosa“ akcijas valdo bendrovė EuroChem Group. Tai Šveicarijoje, Cugo kantone įregistruota tarptautinė kompanija, viena didžiausių mineralinių trąšų gamintojų
pasaulyje.

Į bendrovę nutiesta geležinkelio atšaka, kuria gaunamos žaliavos, taip pat geležinkeliu išvežama didžioji dalis pagamintos produkcijos.

Bendrovės teritorijoje geležinkelio tinklo bendras ilgis - 18 kilometrų.

Bendras užimamas plotas - 292 hektarai.

Pagrindinė bendrovės produkcija yra azoto - fosforo trąša - diamonio fosfatas (DAP), kurio gamybai reikalingos fosforo rūgštis bei sieros rūgštis gaminamos bendrovėje. Fosforo rūgšties gamybos proceso metu išsiskiriantis fluoras sugaudomas ir utilizuojamas perdirbant į aliuminio fluoridą. Iš fosforo rūgšties taip pat gaminami priedai pašarams - monokalcio fosfatas.

  •