„Lifosa“ planuoja iš dalies atnaujinti veiklą gruodį

„Lifosa“ planuoja iš dalies atnaujinti veiklą gruodį

Kėdainių fosforo trąšų gamybos įmonė „Lifosa“ planuoja pirmą gruodžio savaitę pradėti trąšų gamybą sumažintu pajėgumu. Sprendimas atnaujinti gamybą buvo priimtas pasiekus laikiną susitarimą su laikinuoju administratoriumi dėl būtinų žaliavų įsigijimo.

Viena didžiausių ir moderniausių fosforo trąšas gaminančių bendrovių Europoje ketina atnaujinti gamybą po daugiau negu pustrečio mėnesio pertraukos. Rugsėjo viduryje gamykla buvo sustabdyta, kai nepavyko užtikrinti įmonės veiklai būtinų gamybinių žaliavų tiekimo.

„Svarbiausiose Europos ir Amerikos rinkose juntamas didelis ir neatidėliotinas trąšų poreikis. Atsižvelgdami į šią aplinkybę ir „Lifosos“ ekonominę reikšmę Lietuvai bei vietos gyventojų bendruomenei, nuosekliai siekiame atnaujinti gamybą pačiu artimiausiu metu. Kad užtikrintume tvarią ir ilgalaikę įmonės veiklą, turėsime imtis papildomų priemonių, siekdami „Lifosai“ prieigos prie žaliavų konkurencingomis kainomis ir leidimo prekiauti savo produktais platesniam klientų ratui“, – sako AB „Lifosa“ valdybos narys ir patronuojančios įmonės padalinio „EuroChem Europe“ vadovas Marcas Hechleris (Marc Hechler).

Pasak jo, nuo 2002 metų, kai „Lifosa“ tapo „EuroChem“ grupės dalimi, gamykla buvo viena Europos lyderių pagal produkcijos kiekį ir kokybę. M. Hechleris pažymi, kad šiuo metu Senojo Žemyno ūkininkai turi ribotas galimybes įsigyti aukštos kokybės ir laiku tiekiamų augalams skirtų maistinių medžiagų iš kitų gamintojų. Siekiant užtikrinti vidutinės trukmės ir ilgalaikį finansinį gyvybingumą būnant tokios sudėtingos tiekimo grandinės dalimi, bendrovei reikalinga kvalifikuota žaliavų tiekimo ir pardavimo operacijų priežiūra ir integralumas.

Įprastomis sąlygomis AB „Lifosa“ per metus gali pagaminti apie 1 mln. tonų galutinės produkcijos.

Nors įmonės gamybinė veikla nebuvo vykdoma beveik pusmetį, bendrovė nuolat vykdė savo finansinius įsipareigojimus, laiku mokėjo darbuotojams atlyginimus. Prisiimant šią svarbią socialinę atsakomybę, nuo liepos mėnesio bendrovės darbuotojams, esantiems prastovose, mokamos dviejų trečdalių vidutinio atlyginimo dydžio išmokos. Bendrovėje „Lifosa“ dirba beveik 1000 darbuotojų.

„Džiaugiamės, kad pavyko rasti laikiną sprendimą dėl pagrindinių žaliavų įsigijimo. Tai ypač gera naujiena artėjant žiemos sezonui, kurio metu visai gamyklos infrastruktūrai kyla pavojus, jeigu ji nėra eksploatuojama. Veiklos atnaujinimas įkvėps optimizmo ir įmonės komandai. Darbuotojai galės ramiau pasitikti didžiąsias metų šventes, žinodami, kad po jų galės tęsti pradėtus darbus“, - teigia AB „Lifosa“ generalinė direktorė Regvita Ivanovienė.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės iždą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Atgal