Dėl pagrindinių žaliavų trūkumo, AB „Lifosa“ stabdo veiklą

Dėl pagrindinių žaliavų trūkumo, AB „Lifosa“ stabdo veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ laikinai stabdo gamybinę veiklą. Gamyklą ketinama palaipsniui stabdyti rugsėjo 13-15 dienomis. Tokį sprendimą daugiausiai lėmė vienos svarbiausių gamybinių žaliavų, amoniako, trūkumas.

„Spartus ir intensyvus gamtinių dujų kainos augimas pastaraisiais mėnesiais lėmė tai, kad amoniako kaina per trumpą laiką pašoko keliskart. Be to, veiklą sustabdžius vienintelei amoniako tiekėjai, šiuo metu neturime alternatyvių tinkamų šaltinių šiai žaliavai įsigyti. Taigi vienos iš pagrindinių gamybinių žaliavų, amoniako, trūkumas didele dalimi lemia tai, kad esame priversti vėl stabdyti veiklą“, - komentuoja Regvita Ivanovienė, AB „Lifosa“ generalinė direktorė.

Pasak jos, svarbiausias veiklą stabdančios įmonės siekis – išlaikyti „Lifosos“ darbuotojus, laiku mokėti jiems atlyginimus. R. Ivanovienė pabrėžia, kad įmonei yra ir bus reikalingi esami darbuotojai, kurie tęs veiklą gamykloje atlikdami remonto darbus ir prižiūrėdami įrenginius.

Bendrovė toliau ieškos būdų būtinoms žaliavoms įsigyti ir pardavimams didinti, sieks sukaupti apyvartinių lėšų ir palaipsniui grįžti prie įprastos veiklos.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės biudžetą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Rusijai, buvo įšaldytos bendrovės „Lifosa“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją buvo sustabdyta fosforo trąšų gamyklos Kėdainiuose veikla. Ji buvo atnaujinta š.m. rugpjūčio 8 d., laikantis kartu su AB „Lifosa“ laikinuoju administratoriumi parengto veiklos atnaujinimo plano.

Gegužės pabaigoje Finansų ministerija laikinuoju administratoriumi vieniems metams skyrė UAB „Finance Guru“. Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Atgal