Aplinkos ministras iš arti susipažino su „Lifosos“ veikla ir investicijomis

Aplinkos ministras iš arti susipažino su „Lifosos“ veikla ir investicijomis

Vienoje didžiausių ir moderniausių Europos trąšų gamybos įmonių „Lifosa“ lankėsi Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Raminta Radavičienė. Svečiai domėjosi bendrovės veikla ir poveikiu aplinkai, susipažino su investicijomis į aplinką ir gamtos išteklius tausoti padedančius projektus.

Svečius priėmęs AB „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius pabrėžė, kad šeštą veiklos dešimtmetį skaičiuojančioje įmonėje daugelis gamybinių procesų buvo pakeisti iš esmės. Nuo 1990 metų bendrovės emisijos sumažėjo daugiau nei septyniskart, o kasmet augant gamybos apimtims, įmonės poveikis aplinkai nedidėja. To bendrovė pasiekia investuodama į technologijų tobulinimą bei racionalų gamtos išteklių naudojimą. Aplinką tausoti padedantiems projektams AB „Lifosa“ kasmet skiria apie trečdalį investicijų.

Šių metų pradžioje bendrovėje pradėjo veikti 1 MW galios saulės jėgainė. Šiuo ir daugeliu kitų investicinių projektų „Lifosa“ prisideda prie Europos Sąjungos siekio iki 2050 m. tapti klimatui neutraliu žemynu.

Bendrovė „Lifosa nei šiemet, nei ateinančiai metais nepretenduoja į papildomus apyvartinės taršos leidimus. Nuosekliai ir kryptingai investuodama į aplinką tausojančius sprendimus bei tvarią veiklos plėtrą, „Lifosa“ neišnaudoja ir šiuo metu turimų leidimų. Šiuo metu AB „Lifosa“ gaminama produkcija, gamybos procesai ir technologijos atitinka pasaulinius standartus ir reikalavimus.

Atgal