AB „Lifosa“ tęsia plėtrą: atidarytas modernus, naujas trąšas gaminsiantis įmonės cechas

AB „Lifosa“ tęsia plėtrą: atidarytas modernus, naujas trąšas gaminsiantis įmonės cechas

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa" įgyvendino strateginį plėtros projektą: įmonėje atidarytas cechas, gaminsiantis naujas, visiškai vandenyje tirpias trąšas - kristalinį karbamido fosfatą. Į naujojo cecho statybas AB „Lifosa“ investavo per 14 mln. eurų. Vykdant šį investicinį projektą gamykloje sukurtos 26 naujоs darbo vietos.

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa" įgyvendino strateginį plėtros projektą: įmonėje atidarytas cechas, gaminsiantis naujas, visiškai vandenyje tirpias trąšas - kristalinį karbamido fosfatą. Į naujojo cecho statybas AB „Lifosa“ investavo per 14 mln. eurų. Vykdant šį investicinį projektą gamykloje sukurtos 26 naujоs darbo vietos.

„Kėdainiai yra svarbus Lietuvos pramonės centras, o AB „Lifosa“ - vienareikšmė krašto pramonės lyderė ir aktyvi bei atsakinga bendruomenės narė. Bendrovės investicijas į plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą laikome svariu indėliu į tolesnį gerovės regione didinimą. Tuo pačiu neabejojame, kad tiek naujojo cecho, tiek ir visos modernios gamyklos veikla ir toliau padės garsinti miestą bei šalį visame pasaulyje", - pažymėjo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Naujajame gamybos padalinyje per metus bus pagaminama iki 25 tūkst. tonų kristalinio karbamido fosfato. Pasak AB „Lifosa" generalinio direktoriaus J. Dastiko, cechas yra itin modernus, kompaktiškas ir efektyvus. Dėl čia taikomų gamybos technologijų padalinys nedaro beveik jokio poveikio aplinkai.

 „Naujojo padalinio veikla ir gaminama produkcija leis labiau sustiprinti AB „Lifosa“ pozicijas pasaulinėje trąšų rinkoje. Tuo pačiu cecho statybos yra ir investicija į tvarią bendrovės plėtrą: padalinyje įdiegtos pažangiausios technologijos, dėl kurių cechas itin draugiškas aplinkai. Nuolat keliame sau tikslą tausoti aplinką, kuo racionaliau naudoti gamtos išteklius ir energiją, ir nuosekliai šio tikslo siekiame dauguma AB „Lifosa“ investicinių projektų", - teigė J. Dastikas.

Investicinio projekto, kurį sudaro gamybinis kristalinio karbamido fosfato cechas ir žaliavos bei fasuotos produkcijos sandėlis, vertė 14,2 mln. eurų. Rugsėjį buvo atlikti gamybos bandymai, pagamintos bandomosios produkto partijos. Per paskutinį šių metų ketvirtį planuojama pagaminti 4 000 tonų kristalinio karbamido fosfato. Planuojama, kad veikti visu pajėgumu cechas pradės jau kitąmet.

Naujajame padalinyje gaminamas kristalinis karbamido fosfatas yra tirpios, chloro ir sunkiųjų metalų neturinčios trąšos. Karbamido fosfatas naudojamas žemės ūkyje įvairiems dirvožemiams ir lauko, daržo bei sodo kultūroms tręšti. Per kapiliarines laistymo sistemas tręšiant augalus šia trąša augalai yra aprūpinami jiems reikiamu azotu ir fosforu, o laistymo sistemų kapiliarai išvalomi ir apsaugomi nuo įvairių druskų ir nuosėdų. Taip ilginamas laistymo sistemų eksploatavimo laikas.

Pasak AB „Lifosa" generalinio direktoriaus, kristalinis karbamido fosfatas - tai palyginti naujas produktas pasaulio rinkoje. Vis dėlto, jo paklausa neabejojama, ir bendrovė prognozuoja, kad investicija atsipirks per šešerius metus.

Įmonės vadovui J. Dastikui antrina ir tarptautinio koncerno EuroChem Group partneriai. Cecho atidarymo renginyje dalyvavęs bendrovės EuroChem Agro atstovas Michael Schäfer, įmonės „premium" klasės produktų kategorijos vadybininkas Europoje teigė besitikįs puikių naujosios produkcijos pardavimo rezultatų.

„Pernai pradėjome kito tuo metu naujo produkto - vandenyje tirpių monoamonio fosfato trąšų pardavimą. Nors pirmąjį mėnesį kilto įvairių sunkumų, netrukus monoamonio fosfato pardavimai įsibėgėjo ir per metus jį eksportavome į 29-ių pasaulio šalių rinkas. Mūsų pirkėjai labai patenkinti „Lifosoje" gaminamos produkcijos kokybe. Ši sėkminga patirtis leidžia tikėtis panašių rezultatų iš tirpaus kristalinio karbamido fosfato pardavimų", - pažymėjo M. Schäfer.

Projekto įgyvendinimas truko metus, jį vykdydama „Lifosa" bendradarbiavo su užsienio ir Lietuvos įmonių specialistais. Projektavimo darbus atliko bendrovės „Iremas" filialas Projektų centras. Statybos darbų generalinis rangovas - AB „Montuotojas" Panevėžio filialas, kitus statybos darbus atliko UAB „Daimena". Elektros instaliacijos darbus vykdė UAB „Indastrus".

Viena moderniausių Europos gamyklų AB „Lifosa“ nuosekliai investuoja į pažangius technologinius sprendimus ir inovacijas, padedančias taupyti gamtos išteklius bei plėsti asortimentą naujos kartos, efektyvesniais, ekologiškesniais, didelės pridėtinės vertės gaminiais. 2017m. įmonėje pradėjo veikti aukštos kokybės tirpias monoamonio fosfato trąšas gaminantis cechas. Per vienerius metus nuo naujo produkto gamybos pradžios produktas buvo eksportuotas 29 pasaulio šalių rinkoms.

Šiemet AB „Lifosa“ modernizavo ir išplėtė suspausto oro gamybos sistemą. Ši investicija į inovatyvius sprendimus bendrovei leido keturiskart sumažinti energijos sąnaudas suspaustam orui gaminti, prisidėdama prie AB „Lifosa“ tikslo taupyti energiją ir gamtos išteklius.

Akcinė bendrovė AB „Lifosa“ nuo 2002 metų priklauso Šveicarijoje registruotai EuroChem Group. Tai tarptautinė kompanija, viena didžiausių pasaulyje mineralinės agrochemijos įmonių. Grupei priklausančios gamybos, logistikos ir prekybos bendrovės veikia daugelyje pasaulio valstybių ir vienija per 26 tūkst. darbuotojų.

Atgal