AB „Lifosa“ remiamoje chemijos olimpiadoje varžėsi per 200 mokinių

AB „Lifosa“ remiamoje chemijos olimpiadoje varžėsi per 200 mokinių

Vasario 25-27 dienomis vyko 59-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. Jos dalyviai, 9-12 klasių mokiniai, atliko dvi teorines ir vieną praktinę užduotį. Olimpiada vyko nuotoliniu būdu, joje varžėsi 225 mokiniai.

„Gausus olimpiados dalyvių būrys kasmet liudija jaunosios kartos, būsimųjų specialistų susidomėjimą gamtos mokslais. Pastarieji yra neatskiriami nuo pastangų Lietuvoje kurti aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, o chemijos žinios ne tik užtikrina įmonių ir ištisų sektorių veiklos tęstinumą, bet ir padeda pamatą naujiems atradimams, inovacijoms ir pažangiausių pasaulio praktikų taikymui čia, Lietuvoje. Todėl mums svarbu prisidėti ir prie būsimųjų specialistų rengimo, ir prie domėjimosi chemijos mokslu“, – teigia Jonas Dastikas, ilgametės Lietuvos mokinių chemijos olimpiados rėmėjos AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Šių metų olimpiadoje puikiai pasirodė ir Kėdainių krašto mokiniai. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos atstovas Nojus Rabecas (mokytoja – Rasa Lažinskienė) užėmė III vietą devintos klasės grupėje.

Mokytojos Irmos Krivickienės ugdomas Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Laimis Jurkėnas iškovojo pirmąją vietą tarp vienuoliktokų ir yra kviečiamas varžytis dėl galimybės atstovauti Lietuvai tarptautinėje chemijos olimpiadoje.

Atgal