AB „Lifosa“ gamybą planuoja atnaujinti jau rugpjūčio pradžioje

AB „Lifosa“ gamybą planuoja atnaujinti jau rugpjūčio pradžioje

AB „Lifosa“, kuri dėl sankcijų taikymo sustabdė savo veiklą š. m. balandžio pradžioje, atnaujinti gamybą planuoja rugpjūčio pirmosiomis dienomis.

Birželio 23 dieną, sulaukus AB „Lifosa“ administracijos vadovų pastabų bei pasiūlymų, į kuriuos buvo atsižvelgta,  baigtas ruošti ir laikinojo administratoriaus UAB „Finance Guru“ įgalioto asmens Egidijaus Kaselio pasirašytas AB „Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas. Šį planą laikinasis administratorius kartu su AB „Lifosa“ direktorių komanda birželio 29 d. gyvai pristatė LR Finansų ministerijai.

Glaudžiai bendradarbiaujant laikinajam administratoriui ir įmonės vadovų komandai, susitikime įvardintas ir pilnas produkcijos gamybos atnaujinimo startas, kuris planuojamas rugpjūčio 7 dieną. 

Didžiausias iššūkis įmonei – suderinti produkcijos pardavimo ir fosfatinės žaliavos pirkimo sandorius. Produkcijos, esančiuose sandėliuose, pardavimas leis užsitikrinti tinkamą apyvartinių lėšų kiekį žaliavai įsigyti. Tai užtikrins tvarią įmonės veiklą ilguoju periodu.

Šiai dienai laikinasis administratorius jau patvirtino pagamintos produkcijos pardavimo sandorius už 19 mln. €, dar keli 6 mln. € vertės sandoriai vertinami, o įmonės vadovai intensyviai vykdo derybas fosfatinei žaliavai įsigyti.

„Liepos mėnesį turime išsikėlę tikslą parduoti didžiąją dalį turimos produkcijos, atnaujinti žaliavų pirkimo sutartis, užtikrinančias ilgalaikį žaliavų tiekimą. Dalis sutarčių jau yra derinamos“ ,- teigia AB „Lifosa“ pirkimų ir logistikos direktorius Linas Kieras. Anot gamybos direktoriaus Dariaus Monkelio, jau liepos pabaigoje sieksime visus įmonės darbuotojus grąžinti iš prastovų. Rugpjūčio 7 dieną numatomas gamybos atnaujinimas 70 proc. pajėgumų.

AB „Lifosa“ laikinojo administravimo metu, laikantis gerosios tarptautinės praktikos, visi jos sandoriai yra įvertinami tiek tarptautinių sankcijų laikymosi, tiek ekonominio naudingumo aspektu.

Laikinasis administratorius vykdydamas savo veiklą privalo užtikrinti, kad iš įmonės sandorių jokios naudos negautų sankcionuoti bei su jais susiję asmenys, todėl tam yra skiriamas didžiausias laikinojo administratoriaus bei jo teisininkų ir finansų specialistų komandos dėmesys.

„Siekiame, kad visi įmonės pateikti sandoriai būtų peržiūrimi ir įvertinami kaip galima greičiau. Aktyviai bendradarbiaujame su AB „Lifosa“ direktorių komanda, patys proaktyviai padedame įmonei prisitaikyti prie veiklos veikiant sankcijų režimui. Stebime teigiamus pokyčius ir tikime, kad  pavyks gamybinę veiklą pradėti įmonės planuojamą dieną“, - pažymi AB „Lifosa“ laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas E. Kaselis.

Atgal