AB „Lifosa“ atnaujino veiklą

AB „Lifosa“ atnaujino veiklą

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ atnaujino gamybinę veiklą. Rugpjūčio 7 d., sekmadienį, pradėjo veikti gamyklos sieros rūgšties cechas

Laikantis su laikinuoju įmonės administratoriumi parengto veiklos atnaujinimo plano, šiuo metu „Lifosoje“ dirba 718 iš 940 (77 proc.) įmonės darbuotojų. Iki rugpjūčio pabaigos iš prastovose tebesančių 93 darbuotojų į gamyklą ketinama susigrąžinti dar 58 įmonės komandos narius.

„Bendradarbiaudami su valstybe ir jos paskirtu laikinuoju administratoriumi pasiekėme svarbiausio tikslo: „Lifosa“ vėl veikia laikydamasi visų paskirtų sankcijų, į įmonę grįžta darbuotojai. Suprantama, bendrovės dar laukia nemažai iššūkių. Ir toliau visomis išgalėmis sieksime, kad bendrovė sėkmingai dirbtų, kurdama vertę ir darbuotojams, ir Kėdainių kraštui, ir mūsų valstybei“, – pabrėžia Regvita Ivanovienė, AB „Lifosa“ finansų direktorė ir laikinoji įmonės generalinė direktorė.

Pasak įmonės laikinojo administratoriaus, „Lifosai“ per palyginti trumpą laiką pavyko pertvarkyti veiklą, rasti žaliavų tiekėjų ir produkcijos pirkėjų visame pasaulyje, tad įmonė pasirengusi vykdyti savarankišką, tvarią ir ilgalaikę veiklą.

„Įmonė stengiasi prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų, įgyja naujų kompetencijų įgyvendinti pirkimo, pardavimo, logistikos procesus bei gali funkcionuoti kaip savarankiška bendrovė. Laikinojo administratoriaus paskyrimas sankcionuotai įmonei ir aktyvus „Lifosos“ vadovų komandos bei administratoriaus bendradarbiavimas sudarė prielaidas sėkmingam gamybos atnaujinimui. Dabar įmonė turi užtikrinti nepertraukiamą gamybą ir pelningumą, o šiems tikslams  gali kilti rizikų dėl brangstančių žaliavų ir nepakankamo pardavimo kainų augimo, prie ko gali prisidėti ir  galimas neteisėtas trąšų tiekimas į vakarų rinkas iš Rusijos. Gandų apie tai, deja, jau girdėti“, – pažymi laikinojo įmonės administratoriaus UAB „Finance guru“ įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės biudžetą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Rusijai, buvo įšaldytos bendrovės „Lifosa“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją buvo sustabdyta fosforo trąšų gamyklos Kėdainiuose veikla. Laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Gegužės pabaigoje Finansų ministerija laikinuoju administratoriumi vieniems metams paskyrė UAB „Finance Guru“. Laikinojo administratoriaus komandą taip pat sudaro advokatų profesinė bendrija „Zeta Law“, UAB „Ernst & Young Baltic“, advokatų profesinė bendrija „EY Law“, audito ir apskaitos įmonė UAB „Grant Thornton Baltic“.

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Atgal