AB „Lifosa” apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu 2020

AB „Lifosa” apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu 2020

Tradiciniame, 24-ą kartą organizuotame Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) konkurse „Lietuvos metų gaminys“ šiemet vėl triumfavo AB „Lifosa“. Chemijos pramonės grupės aukso medaliu apdovanotas bendrovės gaminys – kompleksinės mineralinės trąšos su siera ir mikroelementais (boru ir cinku) NP(S)+B+Zn.

„Pelnytas garbingas apdovanojimas yra visos AB „Lifosos“ komandos profesionalumo ir inovatyvumo pripažinimas. Kryptingai plėsdami asortimentą, gamindami tvarius, aukščiausios kokybės produktus, kuriuos vertina ūkininkai visame pasaulyje, stipriname savo padėtį tarptautinėje rinkoje ir didžiuojamės, kad mūsų pastangas pripažįsta ir užsienio, ir Lietuvos ekspertai“, - teigia Jonas Dastikas, AB „Lifosa" generalinis direktorius.

Pasak jo, pradėti gaminti siera praturtintas kompleksines mineralines trąšas AB „Lifosa“ nusprendė atkreipusi dėmesį į pastaraisiais metais vis dažniau pastebimą svarbaus mikroelemento, sieros, trūkumą pasėliuose. Bendrovės gaminamos kompleksinės mineralinės trąšos NP(S) + B + Zn praturtintos siera ir mikroelementais, boru ir cinku. Šios trąšos yra koncentruotos, granuliuotos, jos turi skirtingą azoto (N), bendrų fosfatų (P2O5), sulfatinės ir elementinės sieros (S) bei maistingųjų mikroelementų masės dalį.

Gaminama produkcija tinkama naudoti visų gėlių, sodo, daržo ir lauko kultūrų tręšimui. Siera praturtintas trąšas naudojantys ūkininkai sulaukia gerokai gausesnio derliaus, augalai užauga didesni ir sveikesni. Padidintu poreikiu sierai pasižymi aliejiniai (rapsai, saulėgrąžos), ankštiniai (sojos pupelės) bei pašariniai (kukurūzų silosas) augalai. Sieros taip pat gausiai reikia arbatos ir medvilnės ūkiams.

Per metus AB „Lifosa“ gali pagaminti 312 tūkst. tonų NP(S)+B+Zn trąšų. Nuo naujo produkto gamybos pradžios, siera praturtintos trąšos iškeliavo į vienuolika pasaulio valstybių, tarp kurių į JAV, Brazilijos, Ukrainos, Ispanijos, Kinijos rinkas, nedideli kiekiai buvo parduoti ir Lietuvos ūkininkams.

Pradėjus gaminti šias naujas siera ir mikroelementais praturtintas kompleksines mineralines trąšas, buvo įdiegta ir bendrovei labai svarbi naujovė. Bendradarbiaujant su Danijos bendrove „PanPac Engineering”, bendrovėje „Lifosa“ š. m. birželį baigta įdiegti ir paleista visiškai automatizuota didmaišių užpildymo linija. Naujos trąšos pakuojamos į 1 t ar 0,5 t didmaišius. Šios linijos pajėgumas yra 120 didmaišių per valandą (0,5 t) arba iki 100 1 t didmaišių per valandą. Tai pirmoji tokia linija gamykloje, kur produkcijos fasavimui naudojamas robotas. Nauja visiškai automatizuota didmaišių užpildymo linija produkcijos fasavimo pajėgumus leis padidinti šešeriopai.

Lietuvos pramonininkų konfederacija AB „Lifosa" aukso medaliu apdovanoja ne pirmą kartą. „Lietuvos metų gaminio“ titulą yra pelnęs ir bendrovės gaminamas diamonio fosfatas, monokalcio fosfatas ir kristalinės tirpios vandenyje trąšos – monoamonio fosfatas ir karbamido fosfatas.

Pagrindinis konkurso „Lietuvos metų gaminys“ tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą. Apdovanojimams šiemet buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų.

Atgal