Dviguba „Lifosos“ šventė: įmonė pasitiko 55-erių metų jubiliejų ir „EuroChem“ 17-os metų veiklos...

Dviguba „Lifosos“ šventė: įmonė pasitiko 55-erių metų jubiliejų ir „EuroChem“ 17-os metų veiklos sukaktį

Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 24 d., Kėdainių arenoje paminėtos dvi AB „Lifosa" reikšmingos datos. Šiemet, 2018-aisiais, sukanka 55-eri metai kaip veikia „Lifosa". Be to, bendrovės akcininkė tarptautinė kompanija „EuroChem Group AG", kuriai „Lifosa" priklauso nuo 2002 metų, šiemet mini 17-os metų veiklos sukaktį. Šią dvigubą šventę „Lifosa" paminėjo atsidėkodama savo lojaliausiems, geriausiems darbuotojams ir padovanodama visam įmonės kolektyvui šventinį koncertą.

„Lifosa" skaičiuoja ilgesnę negu pusšimčio metų istoriją. Jos gyvavimo metu buvo visko: ir pakilimų, ir nuopuolių. Ypač sunkus laikas bendrovei buvo maždaug prieš septyniolika metų. Tada įmonė išgyveno krizę, ją slėgė didžiulės skolos. Laimė, pagalbos ranką laiku ištiesė tuomet neseniai susikūrusi, dabar Šveicarijoje registruota įmonė „EuroChem". Jei ne ši bendrovė, „Lifosos" šiandien greičiausiai nebūtų. „EuroChem" dėka mūsų gamykla užima aukštą vietą pasaulinėje trąšų rinkoje, o Kėdainiai yra žinomi kaip kokybiškų trąšų gamintojai. Šiandien mūsų gamykla šiuolaikiška, moderni ir saugi", - džiaugiasi AB „Lifosa" generalinis direktorius Jonas Dastikas.

Jubiliejinės šventės simboliu pasirinktas tvirčiausias Lietuvos medis - ąžuolas. Tai tvirtybės, ištvermės ir ilgaamžiškumo simbolis, kuriam nuo senų laikų žmonės jautė didelę pagarbą ir prieraišumą. Šventinio vakaro vedėjai Edita Mildažytė ir Rolandas Vilkončius kartu su įmonės vadovais, darbuotojais ir svečiais pasakojo „Vieno ąžuolo istoriją", taip apžvelgdami prabėgusius metus, svarbiausius įvykius ir  įvertindami labiausiai prisidėjusius prie įmonės sėkmės ir tobulėjimo darbuotojus.

Šventėje buvo iškilmingai pagerbti aštuoni darbuotojai, dirbę „Lifosoje" keturiasdešimt ir daugiau metų. Dar aštuoniems darbuotojams įteikti „EuroChem" padėkos raštai, keturiems - „EuroChem" garbės raštai, o labiausiai nusipelniusiam „EuroChem" darbuotojui įteiktas auksinis „EuroChem" ženklelis. Jis šiemet buvo suteiktas sieros rūgšties cecho technologui Sidui Kalnaičiui. Visiems apdovanotiems įmonės darbuotojams buvo įteiktos piniginės ir atminimo dovanos.

Bendrovę ir jos darbuotojus pasveikino iškilūs svečiai - Lietuvos Respublikos Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Kėdainių rajono savivaldybės atstovai negailėjo sveikinimo ir padėkos žodžių bei įteikė AB „Lifosa" vadovams garbingus apdovanojimus. Įmonės administracijos direktoriui Juozui Baniotai buvo įteiktas sidabro, o įmonės generaliniam direktoriui ir Kėdainių miesto garbės piliečiui Jonui Dastikui - auksinis ženklelis „Už nuopelnus" Kėdainių kraštui.

Susiburti po skirtingais metų laikais besikeičiančiu „Lifosos" ąžuolu kvietė būrys garsių šalies atlikėjų: Merūnas Vitulskis, Jurgis Brūzga, „Lietuvos balso" nugalėtoja Monika Marija, šio projekto finalininkas  Gražvydas Sidiniauskas, taip pat šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje" Ieva Zasimauskaitė, scenos grandai Stepas Januška, Romas Dambrauskas ir kiti. Atlikėjams akomponavo  instrumentinė Mariaus Leskausko gyvo garso grupė.

Atgal