Pradžia  /  Apie įmonę  /  Įvykių archyvas  /  AB „Lifosa“ tradiciškai plačiai atvėrė duris visuomenei

AB „Lifosa“ tradiciškai plačiai atvėrė duris visuomenei

2018.06.11

Birželio 5 ir 7 dienomis AB „Lifosa" organizuotuose atvirų durų dienų renginiuose apsilankė virš 600 smalsuolių. Tradiciškai didžioji dauguma apsilankiusiųjų buvo Kėdainių gyventojai, tačiau netrūko ir svečių iš kitų miestų - Jonavos, Kauno ir net Vilniaus.

Lydimi bendrovės darbuotojų, atvirų durų dienų dalyviai aplankė bendrovės muziejų, kuriame galima pamatyti sumažintą įmonės maketą, produkcijos ir pagrindinių žaliavų pavyzdžius, pasižiūrėti istorines nuotraukas bei pamatyti, kokį bagažą įvairių apdovanojimų ir įvertinimų už pasiekimus įvairiose srityse per visą savo veiklos istoriją turi sukaupusi įmonė.

Po apsilankymo bendrovės muziejuje svečiai buvo kviečiami pasižvalgyti po gamyklos teritoriją. Vykdami autobusu lankytojai turėjo galimybę susipažinti su gamyklos teritorijoje esančiais statiniais, jiems buvo pasakojama apie naujai dygstančius gamybos ir logistikos skyrius.

Pirma stotelė, kurioje stabteldavo autobusas, buvo sieros rūgšties cechas. Užsukę į sieros rūgšties cecho centrinį valdymo pultą, lankytojai galėjo užduoti rūpimus klausimus gamybos personalui ir pamatyti, kaip realiai atrodo gamybos operatorių darbas.

 Kito, ne mažiau įdomaus, sustojimo metu, svečiai buvo kviečiami užsukti į produkcijos sandėlį, kuriame laikoma pagrindinė bendrovės produkcija - azoto fosforo trąša diamonio fosfatas. Sandėlyje, kurio dydis prilygsta PANAMAX laivo dydžiui, lankytojai sužinojo daugiau apie produkcijos sandėliavimą, pardavimus ir logistinius sprendimus.

Paskutinė, bet jokiu būdu ne mažiau įdomi, programos dalis - apsilankymas fosfogipso kalnuose. Tarsi magnetas traukiantis šis objektas abejingų nepalieka. Netgi priešingai, pamatę tokioje išskirtinėje aplinkoje darytas čia apsilankiusiųjų fotografijas, pabuvoti šioje vietoje užsimano dar daugiau žmonių.

„Atvirų durų dienos yra puiki galimybė tiek Kėdainių krašto, tiek visos Lietuvos žmonėms papasakoti apie bendrovę ir parodyti, kokia ji yra šiandien. Chemijos pramonę ir tuo pačiu mūsų gamyklą žmonės neretai įsivaizduoja kaip kažką baisaus, bet po apsilankymo nuomonė pasikeičia radikaliai. Čia labai tinka patarlė „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti", - kalbėjo AB „Lifosa" administracijos direktorius Juozas Baniota.

Bendrovės administracija svarsto galimybę kitąmet priimti dar didesnį skaičių svečių, nes kasmet daliai norinčių užsiregistruoti į atvirų durų dienas vietų neužtenka. „Džiugu, kad sulaukiame tokio susidomėjimo ir nemalonu, kada tenka atsakyti norintiems. Todėl stengsimės ateinančiais metais duris atverti dar plačiau", - pasvarstymais dalijosi administracijos direktorius Juozas Baniota.

Įmonės muziejuje svečiai gali pamatyti bendrą gamyklos vaizdą, kaip atrodo gaminama produkcija ir pagrindinės žaliavos.

Per dvi dienas įmonės organizuojamuose Atvirų durų dienos renginiuose apsilankė virš 600 svečių.

Didžiausias traukos objektas bendrovėje - fosfogipso sąvarta, kuri abejingų nepalieka.

Atgal Į viršų