Pradžia  /  Apie įmonę  /  Įvykių archyvas  /  Verslininkų idėjos Kėdainių kraštui

Verslininkų idėjos Kėdainių kraštui

2018.07.03

2018 m. birželio 13 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės iniciatyva įvyko atstovybės narių susitikimas su Kėdainių rajono savivaldybės meru  Sauliumi Grinkevičiumi. Susitikime dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė bei švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Susitikimo metu buvo vizualiai pristatyti pagrindiniai vykdomi investiciniai projektai kaip pėsčiųjų tiltas ir prieplauka senamiestyje, sparčiai tvarkomas Vytauto parkas, Miesto parkas, trijų miesto kvartalų renovacija, maudynvietė ir kt. aktualūs investiciniai projektai

Verslininkai pabrėžė, kad mato akivaizdžiai tvarkomą miestą. Kėdainių atstovybės vadovas Dainius Cibulskis sakė, kad miestas sensta, jaunimas išvyksta į didmiesčius ar emigruoja, todėl būtina didinti Kėdainių patrauklumą ir sudaryti tokias sąlygas, kad ne tik jaunimas norėtų sugrįžti, bet ir apie darbą, įsikūrimą mūsų mieste galvotų gyvenantieji didmiesčiuose. Susitikimo metu buvo  pristatytos iš verslininkų surinktos idėjos:

1. Mažinti leidimo įrengti išorinę reklamą kainas verslui: Kėdainių  senamiestyje ir miesto

centre - 30 Eur, kitose miesto vietose - 15 Eur, Kėdainių r. sav. seniūnijose - 7,5 Eur. Taip pat, jei išorinė reklama tvirtinama ant privačių namų sienų, statinių  ar žemės - leidimo kainą mažinti 50 proc. 

2. Rekonstruojant miesto kelius, įrengti patogias dviratininkų eismo juostas. Išplėsti patogius

dviratininkų kelius nuo centro palei Nevėžį iki arenos. Įrengti dviračių stovus.

3. Įvesti rajono mokyklų jaunesnėse klasėse privalomą ekonomikos kursą. Didinti ekonominį jaunimo ir vyresnių gyventojų raštingumą.

4. Teikti pasiūlymą Žemės ūkio ministerijai dėl žemės ūkio institucijos įkūrimo Akademijos miestelyje,

nes tai suformuotas žemės ūkio žinių centras Lietuvoje (Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Dotnuvos  eksperimentinis  žemės ūkis bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Žemdirbystės institutas).

5.  Pritraukti boulingo operatorių - tai praskaidrintų ir paįvairintų laisvalaikį (Jonavos pavyzdys

puikiausiai veikia).

6. Būtinas naujas modernus sporto klubas, šio objekto atsiradimas turėtų būti prioritetas.

7. Reiktų pritraukti Hesburger ar McDonald's užkandinių tinklą, jaunimui ši idėja priimtina.

8. Sporto baras, šio operatoriaus pritraukimas, turėtų būti prioritetas.

9. Savivaldybės iniciatyva ir pagalba vystant nekilnojamo turto projektus mieste (jaunimas susiduria su naujoviško kokybiško būsto problema).

10. Paskirti sklypus verslo vystymui mieste.

11. Miesto parke ar kitose vietose įrengti vietas šeimų poilsiui su kepsninėmis, suoliukais ir staliukais.

12. Įrengti neįprastų traukos centrų mieste, kurių nebūtų kituose miestuose (su legenda, istorija). Pvz.,

piešiniai ant sienų vaizduotų miestą labiau jaunatvišką, patrauklų, pritrauktų turistus aplankyti miestą ar važiuojant pro šalį nusifotografuoti. KPPAR Kėdainių atstovybė galėtų šią idėją paremti.

13. Kėdainių investicijų prioritetu laikyti verslo ir darbo vietų pritraukimą.

14. Steigti darbo vietas provincijoje pritraukiant šiltnamių operatorių.

15. Įrengti parką šeimoms prie „Vikondos" klubo.

16. Renovuoti arba pastatyti naują modernų vaikų darželį, tai trauktų jaunas šeimas.

17. Savivaldybės dotacija kėdainiečiams susitvarkius nuotekas. Galima būtų remtis Radviliškio pilotine

iniciatyva. Miesto, rajono gyventojams įsirengus nuotekų valymo įrenginį savivaldybė galėtų skirti dotaciją, užpildžius paraišką ir pateikus įrenginio atitikties deklaraciją. 

18. Panaudoti buvusią kolegiją ar kitus pastatus darbingų pabėgėlių centrui įkurti.

19. Padidinti miesto Vandenvalos pajėgumus, kad taip neribotų naujų investuotojų pritraukimo.

20. Užbaigti stadiono ir pagalbinių pastatų rekonstrukciją.

21. Būtina dviračių nuoma - Kėdainius pristatome kaip turistinį miestą, dviračių nuomos neturime.

S. Grinkevičius, išklausęs verslininkų idėjų, džiaugėsi, kad šiems rūpi miestas, kad dauguma pateiktų idėjų bus įgyvendintos. Kai kuriai pasiūlymų savivaldybė negali įgyvendinti, nes tai liečia privačius verslus, bet būtinai pasiūlys investuotojams, jei tik tokių atsiras.

Susitikime dalyvavęs B. Cechanavičius, žinomas kaip KAVAMANIJA savininkas, džiaugėsi, kad labai daug vykdoma svarbių projektų, tačiau trūksta jų viešinimo per socialinius tinklus ir siūlė pagalvoti savivaldybei apie komunikacijų paslaugas teikiančią įmonę ar darbuotoją.

Susitikimas buvo informatyvus ir naudingas tiek savivaldybės vadovybei, tiek Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės nariams. Kitą kartą nuspręsta susitikti lapkričio mėnesį prieš Verslo dienos šventę.

K v i e č i a m e Kėdainių krašto verslininkus prisijungti  ir aktyviai dalyvauti žinomiausioje regiono verslo bendruomenės veikloje Lietuvoje, teikti pasiūlymus, kad mūsų kraštas gražėtų, kad kartu sudarytume sąlygas spartesniam Jūsų ir Jūsų verslo augimui, veikiant aktyvioje bendrystėje. Patikimumas, partnerystė bei progresyvumas  - tai Kauno prekybos, pramonės amatų rūmų,  Kėdainių atstovybės vertybės - esame atviri ir sąžiningi, bendradarbiaujantys ir aktyvūs, lankstūs bei orientuoti į pažangą.

Verslininkus, norinčius prisijungti prie KPPAR Kėdainių atstovybės narių veiklos, prašome skambinti tel. +37068721117.

Atgal Į viršų