Pradžia  /  Apie įmonę  /  Įvykių archyvas  /  Prie jaunųjų Lietuvos talentų ugdymo aktyviai prisideda „Lifosa“

Prie jaunųjų Lietuvos talentų ugdymo aktyviai prisideda „Lifosa“

2018.05.25

Šimtai jaunųjų Lietuvos talentų kiekvienų metų pradžioje susitinka demonstruoti savo žinių ir kūrybiškumo įvairiose respublikinėse mokinių olimpiadose. Ne išimtis ir 2018-ieji: šį pavasarį Lietuvoje vėl nuvilnijo ištisas mokinių olimpiadų maratonas, kuriame jau daugelį metų aktyviai dalyvauja ir bendrovė „Lifosa".

„Mūsų bendrovė neseniai pasitiko 55-erių metų veiklos sukaktį. Būdama šiuolaikiška, dinamiška įmonė, „Lifosa" vis dėlto linkusi žvelgti dešimtmečius į priekį, ir tai - viena svarbiausių priežasčių, dėl kurių nuosekliai prisidedame prie mokinių olimpiadų organizavimo. Mums svarbi šalies ateitis, o jai kurti būtini pačių įvairiausių sričių talentai. Tikime, kad daugelis šiandieninių olimpiadų dalyvių netrukus garsins Lietuvą savo darbais ir pasiekimais", - pažymi Jonas Dastikas, AB „Lifosa" generalinis direktorius.

Pasak jo, įmonė laikosi socialinės atsakomybės politikos, pagal kurią aktyviai remia vaikų švietimo, kultūros ir sporto veiklą. Šiais metais „Lifosa" padėjo suorganizuoti respublikines lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos, rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos, taip pat matematikos, geografijos bei istorijos olimpiadas.

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams šiemet vyko kovo 9 - 10 dienomis Kaune. Olimpiados dalyvių laukė ne tik užduotys, bet ir itin turininga kultūrinė programa. Mokiniai aplankė Kauno įžymybes, klausėsi Kauno sakralinės muzikos mokyklos jungtinio choro „Cantores David" koncerto, skirto Lietuvos valstybės 100-mečiui, o po jo Kauno Žaliakalnio funikulieriumi pasikėlę į bazilikos terasą, grožėjosi vakarinio Kauno panorama. Olimpiados uždarymo šventėje, kurioje netrūko iškilių ir džiugių akimirkų, dalyvius taip pat sveikino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Kauno miesto Garbės pilietis Liudas Mažylis.

    Neprabėgus nei dviem savaitėms, Vilniuje įvyko kita AB „Lifosa" remiama olimpiada. Kovo 22-24 dienomis suorganizuota 56-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. Net 103 olimpiados dalyviai sprendė teorines ir praktines užduotis. Jas įveikusiems olimpiados dalyviams nuobodžiauti neteko - pirmą dieną jie buvo kviečiami dalyvauti protmūšyje, kitą dieną dalyvių laukė interaktyvus žaidimas StrateGo ir kitų stalo žaidimų naktis. Olimpiados uždarymo šventėje olimpiados dalyvius sveikino ir prizus įteikė vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto dėstytojas prof. dr. Rimantas Raudonis ir to paties fakulteto studentas Lukas Šteinys bei habilituotas daktaras, profesorius,  švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Eugenijus Butkus.

    Balandžio 12-14 dienomis Druskininkų „Ryto" gimnazijoje įvyko 25-oji Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 83 mokiniai. Jubiliejinės olimpiados dalyviai atliko testo užduotis, kūrybinį rašto darbą, kalbėjimo užduotį, taip pat dalyvavo meninio skaitymo konkurse. Olimpiados dalyviams, susirinkusiems iš įvairių Lietuvos miestų, po užduočių sprendimo buvo numatyta ir pramoginė programa. Mokiniai ir mokytojai turėjo laiko pasivaikščioti ir pasivažinėti dviračiais po Druskininkus ir jų apylinkes, apsilankyti vandens pramogų parke, pasigrožėti kurortu iš aukštai, pakilus funikulieriumi virš miesto. Olimpiados dalyvius uždarymo šventėje džiugino Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų orkestro pasirodymas, nuoširdžios padėkos ir sveikinimai bei nugalėtojų apdovanojimai.

    Jau daugelį metų padėdama įgyvendinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamas respublikines olimpiadas, AB „Lifosa" stengiasi padėti sudaryti sąlygas jaunam žmogui tobulėti ir augti kaip asmenybei.

56-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados dalyviai, jų mokytojai, organizatoriai ir svečiai uždarymo šventėje.

Respublikinės lietuvių kalbos olimpiados dalyvius sveikino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Kauno miesto Garbės pilietis Liudas Mažylis

Atgal Į viršų