Pradžia  /  Apie įmonę  /  Įvykių archyvas  /  UNIKALI AB „LIFOSOS“ DOVANA KĖDAINIAMS

UNIKALI AB „LIFOSOS“ DOVANA KĖDAINIAMS

2013.07.31

Ketverius metus puoselėti Kėdainių krašto bendruomenės lūkesčiai tampa realybe. Rugpjūčio 9 dieną AB „Lifosa" savo krašto žmonėms įteks unikalią dovaną: iškilmingo renginio metu Kėdainių rajono savivaldybės žinion bus perduota Kėdainių arena.

Nors  sporto ir pramogų kompleksai (arenos) Lietuvoje ne naujiena - beveik visi didesni miestai jau džiaugiasi galėdami organizuoti sporto ir kultūros renginius erdviose arenose - Kėdainių arena išskirtinė. 

Visas lėšas, reikalingas arenos statybai  ir įrangos įsigijimui (apie 20 milijonų litų)  skyrė AB „Lifosa". Be to, pastačiusi miesto bendruomenei  labai svarbų objektą, AB „Lifosa"  jį perduoda Kėdainių rajono savivaldybės žinion, nereikšdama jokių pretenzijų į jos valdymą.

Šiais metais AB „Lifosa" mini  savo veiklos 50 metų jubiliejų. Šventiniai renginiai, skirti  esamiems, buvusiems darbuotojams bei Kėdainių krašto bendruomenei startavo sausio 18 dieną (ši data yra laikoma bendrovės gimtadieniu). Renginių ciklas baigsis iškilmingu dovanos įteikimu savam kraštui.

„Įteikdami  dovaną kėdainiečiams, mes sakome jiems ačiū už gražų bendravimą ir bendradarbiavimą pusę amžiaus, sako AB „Lifosa" generalinis direktorius Jonas Dastikas.   Esame neatskiriama Kėdainių krašto dalis ir  nesiekiame, kad arena taptų mūsų įmonės reklama, todėl daugiafunkciam sporto ir pramogų kompleksui parinkome  visiems kėdainiečiams artimą pavadinimą: KĖDAINIŲ ARENA. Taigi,  pastatome areną ir atiduodame ją  tikriesiems šeimininkams - Kėdainių krašto bendruomenei". 

Pirmą kartą  apie sporto ir pramogų komplekso  statybą Kėdainiuose  buvo  prabilta dar  2009 metais. Kovo 17 dieną  AB „Lifosa", MCC „EuroChem" ir Kėdainių raj. savivaldybė, pasirašė  Trišalį Susitarimą (tokie susitarimai buvo pasirašomi 2005 - 2009 metais), kuriame  AB „Lifosa" įsipareigojo skirti dalį lėšų, reikalingų sporto kompleksui statyti. Taip pat AB „Lifosa" kreipėsi ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl projekto finansavimo, kad  gautų kitą dalį visų reikalingų lėšų iš valstybės investicijų programos ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tačiau finansavimas šiam projektui nebuvo skirtas. Ieškota galimybių finansuoti visą projektą ir svarstyta daug alternatyvų. Kėdainių rajono savivaldybė skirti lėšų arenos projektavimo ir statybos darbams  galimybių neturėjo.
        2011 metais AB „Lifosa" vadovai, šią situaciją aptarę su pagrindiniu įmonės akcininku mineralų ir chemijos pramonės kompanija „EuroChem",  nusprendė skirti visas lėšas, reikalingas arenos statybai. 2012 metų gegužės 25 dieną šis įsipareigojimas patvirtintas parašais. Tą pačią dieną statybų aikštelėje įkastas pirmasis akmuo.

KĖDAINIŲ ARENOS projektą parengė architektų įmonė „4plius".  Bendras arenos plotas beveik 5,5 tūkstančių  kvadratinių metrų. Varžybas  galės stebėti apie 2200 žiūrovų, o koncertų metu iki 3000.    Arena yra  lengvai transformuojama į tris krepšinio aikštes treniruotėms, ją taip pat  galima  pritaikyti kitoms sporto šakoms.

Patys pirmieji  Kėdainių areną „pakrikštys"  Lietuvos krepšinio rinktinės vyrai. Rugpjūčio 5 dieną pirmosios 2013 metų vyrų krepšinio rinktinės rungtynės  taps pirmosiomis rungtynėmis naujojoje  Kėdainių arenoje.   Tikimės, kad dvigubas startas bus sėkmingas - ir rinktinei, ir Kėdainių arenai.

Atgal Į viršų