Pradžia  /  Energetinė veikla  /  Kodėl verta investuoti į energijos vartojimo efektyvumo didinimą?

Kodėl verta investuoti į energijos vartojimo efektyvumo didinimą?

Energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimas daugeliui tapo itin aktualus pakilus energijos pirkimo kainoms, padidėjus elektros įrangos aptarnavimo kaštams ir padidėjus konkurencijai. Dėl didėjančios konkurencijos ir aplinkos taršos Europos Sąjunga yra užsibrėžusi tikslą didinti energijos vartojimo efektyvumą ir vykdo su tuo susijusią skatinimo politiką - šviečia visuomenę, skiria lėšas paramai, taiko prievoles atlikti energijos vartojimo auditus didelėms įmonėms ir pan.

Kodėl turėtų būti aktualu įmonėms investuoti į energijos vartojimo efektyvumo didinimą? Europos Sąjungos tikslas aiškus, tačiau ką iš to gaus mūsų šalyje įvairias veiklas vykdančios įmonės? Atsakymas labai paprastas - padidins savo konkurencingumą. Investicija į energijos vartojimo efektyvumą yra investicija į pelno prieaugį. Įsivaizduokite, įmonė gamina produkciją ar teikia paslaugas, produkcijos/paslaugų vienetas turi savo kainą, sumažinus energijos nuostolius produkcijos/paslaugų vienetui sukurti, sumažinama vieneto kaina, o tai yra tolygu pelno prieaugiui. Padidėjęs pelnas skatina verslo plėtrą. Energiją vartoja visi, todėl galimybės didinti konkurencingumą mažinant išlaidas aktualios visiems.

Manote Jūsų įmonėje nėra energijos nuostolių, naudojate efektyviausią rinkoje įrangą ir visi procesai maksimaliai optimizuoti? Eurostat duomenimis Lietuvos energijos vartojimo intensyvumo rodiklis bendrajam vidaus produktui sukurti yra net 70 proc. didesnis už Europos Sąjungos vidurkį, o tai požymis, kad potencialas mūsų šalyje mažinti energijos sąnaudas, didinti verslo konkurencingumą ir plėtrą yra labai didelis.

Energijos vartojimo intensyvumas Europos Sąjungos šalyse (2016 m.)

 

Šaltinis: Eurostat

Neturint išteklių tinkamai įvertinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo potencialą ir pateikti optimalius sprendimus galima kreiptis į šios srities specialistus. Atnaujinti apšvietimo įrangą arba elektros pavaras nėra sudėtinga, tačiau ne visuomet investicija gali atnešti siekiamos naudos arba užtikrinti, kad nuostolių sumažinimas bus optimalus, tam reikalinga išsami analizė. Galbūt investuosite žemiausios kainos principu ir nevertinsite eksploatacijos kaštų, tuomet per įrangos tarnavimo laiką galimai sumokėsite du arba net tris kartus daugiau nei rinkdamiesi optimalų sprendimą.

Svarbu tinkamai įvertinti kiekvieną investiciją, rinktis patikimus ir kompetentingus paslaugų tiekėjus, realias garantijas suteikiančius produktų gamintojus. Rekomenduojame vertinti ne tik pradinės investicijos patiriamus kaštus, tik tuomet priimsite racionalius ir tikrai naudingus sprendimus Jūsų verslui.

Į viršų