Pradžia  /  Apie įmonę  /  Įvykių archyvas  /  „Lifosoje“ svečiavosi energetikos ministras Rokas Masiulis

„Lifosoje“ svečiavosi energetikos ministras Rokas Masiulis

2016.01.28

Akcinėje bendrovėje „Lifosa" lankėsi šalies energetikos ministras Rokas Masiulis. Ministras domėjosi bendrovės veikla, vizito metu itin daug dėmesio skirta „Lifosos" energetikos ūkiui.

Svečias supažindintas su AB „Lifosa" energetine veikla - šilumos ir elektros energijos gamyba.  Ministrui buvo išsamiai pristatyta, kaip „Lifosa" prisideda prie Kėdainių miesto šildymo ir kaip bendrovės vykdoma gamyba padeda apsirūpinti reikalinga elektros energija, o dalį jos netgi tiekti į šalies tinklą.

AB „Lifosa" dar nuo 1996 m. sieros rūgšties gamybos metu išsiskiriančią šilumą pradėjo naudoti Kėdainių miesto objektų apšildymui. 2007 m. buvo įgyvendintas naujas projektas -  HRS sistema šilumą, kuri anksčiau buvo išmetama į atmosferą, panaudoja prisotinto garo gamybai. Sistemai pradėjus veikti visu pajėgumu, papildomai paruošiama apie 80 t/val. 6 bar slėgio garo, kuris panaudojamas elektros energijos gamybai ir Kėdainių miesto šildymui. Gaminant šilumą, įdiegus HRS sistemą  padidėja elektros energija gamyba,  taupomi gamtos ištekliai. 

Didžioji dalis gaunamos elektros energijos sunaudojama „Lifosa" reikmėms, o maždaug penktadalis pagaminamos elektros energijos tiekiama į šalies elektros energijos tinklą.

Atgal Į viršų